Szkoła Podstawowa w Łęcznie

03 lipca 2017 18:56 | Aktualności

Otwarcie kompeksu boisk przy Szkole Podstawowej w Łęcznie

04.06.2017r. w Szkole Podstawowej w Łęcznie otwarto nowy kompleks boisk. O 13.30 uczniowie w barwnym korowodzie przemaszerowali na miejsce uroczystości.

Dyrektor szkoły – p. Beata Purgał – przywitała przybyłych gości, wygłosiła przemówienie i złożyła podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego nowego sportowego obiektu.

Następnie przecięto wstęgę, a proboszcz Parafii Św. Floriana w Sulejowie – Leszek Druch – poświęcił kompleks boisk sportowych.

Na temat inwestycji wypowiadali się: Burmistrz Sulejowa – p. Wojciech Ostrowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w Łodzi – p. Hieronim Hubar, Radny Rady Powiatu – p. Mariusz Stobiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie – p. Adam Stobiecki, Radny Rady Miejskiej w Sulejowie – p. Michał Gaczkowski.

Na ręce pani dyrektor przekazano prezenty – sprzęt sportowy.

Po części oficjalnej nastąpiła chwila relaksu. Burmistrz Sulejowa – pan Wojciech Ostrowski i Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w Łodzi – pan Hieronim Hubar oddali pierwsze strzały do bramki przy gorącym dopingu wszystkich dzieci.

Pokaz tańca nowoczesnego zaprezentowali uczniowie klas II i III. Odbyła się również „mała olimpiada”, w której oprócz zawodników ze Szkoły Podstawowej w Łęcznie wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Klementynowie. Zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy rozgrywek – czekolady.

Medalami zostali uhonorowani również zaproszeni goście.

W godzinach 15.00 – 17.00 miał miejsce Festyn Rodzinny.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łęcznie składa serdeczne podziękowania przybyłym gościom, sponsorom, rodzicom, nauczycielom i tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tym ważnym dla całej społeczności szkolnej wydarzeniu.