Szkoła Podstawowa w Łęcznie

06 czerwca 2017 20:04 | Aktualności

Spotkanie z pisarką w naszej szkole

W środę, 31 maja uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką, panią Agnieszką Prochoń, mieszkanką Piotrkowa Tryb. , autorką bajek dla dzieci "Zaczarowane bajki" oraz książki dla dorosłych "Wiosna na zakręcie". W jej bajeczkach spotkamy "kochającą przyrodę babcię Adelę, Burka z małą plamką na ogonie, Iwika , który za karę zostanie skazany na samotność, a potem wszystko się odmieni. Znajdziemy również piękną łąkę usłaną konwaliami, pełną dobrych duszków, mieszkańców czekoladowej krainy i mnóstwa bałaganu. Tęczowe Świetliki wskażą drogę do domu, różana bransoletka pomoże rozwiązać kłopoty, a Strażniczki z Kwiatowej Noclandii zaopiekują się nami, gdy tylko zgaśnie słońce i noc przykryje niebo."

Zaproszona autorka opowiadała o swojej pracy pisarskiej oraz o swoich książkach. Zaprezentowała ciekawe i zabawne fragmenty swoich opowieści. Pisarka chętnie odpowiadała na pytania uczniów, zadawała też zagadki, na które odpowiadali chętni. Uczestnicy spotkania  otrzymali dedykacje i autografy. Nasza szkoła podziękowała  pani Agnieszce gromkimi brawami oraz pięknymi kwiatami na przybycie i podzielenie się swoimi cennymi doświadczeniami.

Opracowanie : E. Famulska