09 listopada 2016 19:03 | Aktualności

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.  8 listopada klasy 0-III zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały kolorowe kanapki , owocowe szaszłyki, winogronowe jeże, myszko z jajek oraz jogurty, w klasie I przy udziale rodziców dzieci mogły częstować się zdrowymi kanapkami, owocami i jogurtami, klasa II przygotowała (w samodzielnie wykonanych czapkach kucharskich) "tęczowe śniadanie " z przyniesionych produktów oraz plakaty nawiązujące do tej tematyki zaś klasa III korzystała z przygotowanego przez siebie „szwedzkiego stołu”. Wszystkie stoły w tym dniu były barwne a przede wszystkim zdrowe. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Opracowanie: E. Famulska